Subscribe a newsletter

News

2017 November 10

„Šilutės baldai“ apdovanoti už geriausią metų idėją

news image

Efektyvaus verslo procesų valdymo patirtį Lietuvoje ir Baltijos šalyse diegianti bendrovė „Lean.lt“ Baltijos LEAN forume įteikė apdovanojimą už „Metų Kaizen“ – geriausią gamybos procesų tobulinimo idėją – AB „Šilutės baldų“ kolektyvui.

Aukšto įvertinimo nusipelnė fabriko 1-ojo cecho staklininkų pasiūlyta idėja – nesudėtingas esamos įrangos patobulinimas, leidžiantis sutaupyti vieno žmogaus darbą ir panaudoti jį kitur. „Metų Kaizen“ prizą „Šilutės baldų“ kolektyvui įteikė „Honsha“ konsultantas Bobas Plummeris, anksčiau 15 metų dirbęs vieno iš automobilių gamintojų „Nummi“ prezidentu.

„Mūsų įmonėje sėkmingai diegiama LEAN sistemos principais paremta vadybos sistema ir įrankiai, – pasakoja AB „Šilutės baldai“ direktorė Asta Dijokienė. – Per kiek daugiau nei metus fabrike įgyvendinta daugiau nei 400 vadinamųjų Kaizen idėjų, veiklos efektyvumą gerinančių patobulinimų, kuriuos pasiūlė patys įmonės darbuotojai.“

Šiandien į fabriko efektyvumo didinimą su konkrečiomis idėjomis jau įsitraukė daugiau nei 30 proc. „Šilutės baldų“ darbuotojų.

„Patys aktyviausi idėjų autoriai – gamybinių padalinių darbuotojai. Jie puikiai pažįsta savo darbo vietą, žino kiekvieną niuansą ir ne tik greičiausiai įžvelgia tobulinimo galimybes, bet ir pirmieji pajunta to naudą. Vertiname kiekvieną idėją, neišskirdami geriausių, įdomiausių ar panašiai. Tai didina žmonių įsitraukimą, ugdo sudėtingų idėjų ir sprendimų paiešką ir įgyvendinimą, nuolat skatina augti ir tobulėti“, – sako A. Dijokienė.